Kirurgveckan – Föreningsaktiviteter

 

Måndag

Svensk förening för bröstkirurgi – middag
Plats: Restaurang NEO
Datum: måndag 21 augusti
Tid: kl. 19:30
Pris: 350 kr (exkl moms) 437,50 kr (inkl moms)
Kontaktperson: Bengt Asking, bengt.asking@rjl.se

 

Tisdag

SFÖAK-middagen
Plats: Tegel matbar och galleri
http://galleritegel.se
Datum: tisdag 22 augusti
Tid: kl. 19.30
Kostnad: 200 kr (exkl moms) 250 kr (inkl moms)
Kontaktperson: Eva Szabo: eva.szabo@regionorebrolan.se

Svensk förening för Traumatologi och Akutkirurgiska nätverket – BRÖLLOPSFEST ”all included” drink, 3-rättersmiddag inkl dryck, underhållning
Datum: tisdag 22 augusti
Plats: Restaurang Spira, Kulturgatan 3
Tid: kl. 19.00
Kostnad: 300 kr (exkl moms) 375,- (inkl moms)
Kontaktperson: Fredrik Jonsson (sekr), Fredrik.N.Jonsson@skane.se

SIKT-middagen
Plats: VY skybar
Datum: tisdag 22 augusti
Tid: kl. 18.30
Endast för medlemmar i SIKT. Ingen avgift.
Kontaktperson: Mattias Egberth, mattias@egberth.com

KIRUB-middagen
Plats: Restaurang Sjön
Datum: tisdag 22 augusti
Tid: kl. 19:00
Kostnad: 350 kr (exkl moms) 437,50 kr (inkl moms)
Kontaktperson: Emma Druvefors, 036-321354, emma.druvefors@rjl.se


Onsdag

NFSK föreningslunch
Plats: Elmia Konsert- och Kongresshus
Datum: onsdag 23 augusti
Tid: kl. 11.45–13.00
Ingen avgift


Torsdag

SVESEK – kvällsaktivitet

Avresa med buss kl. 16.55 (direkt efter SVESEKs årsmöte) till Gränna.

Kl. 17.30–18.45: Besök på Gränna museum med särskilt fokus på Andrées polarexpedition.

Kort bussresa till Västanå slott för middag.
Anmälan till middagen är bindande, betalas på plats.

Beräknad hemkomst kl. 22.30.
Datum: torsdag 24 augusti

Kontaktperson: Lars-Ove Farnebo, lars-ove@farnebo.com

SFEK – Endokrinmiddag
Plats: Tegel matbar och galleri
Datum: torsdag 24 augusti
Tid: kl. 19:00
Kostnad: 200 kr (exkl moms) 250 kr (inkl moms)
Kontaktperson: Rebecka R Malterling, rebecka.ruderfors.malterling@rjl.se

Föreningsmiddag SFKRK – ”Kräftskiva i skyn”
Plats: Restaurang Vy
Datum: torsdag 24 augusti
Tid: Upphämtning med buss på era respektive hotell omkring kl. 18.00
Kostnad: 300 kr (exkl moms) 375 kr (inkl moms)
Kontaktperson: Lina Westman, 070-409 02 90, lina.westman@rjl.se.
Se inbjudan

Kärlmingel för SSVS-läkare
Plats: ”Den Småländska Kolonin” (JKPGs finaste krog!), Kyrkogatan 4, tel 036-71 22 22
Datum: torsdag 24 augusti
Tid: kl. 18:30
Kostnad: 200 kr (exkl moms) 250 kr (inkl moms)
Kontaktperson: Manne Andersson, 070-660 44 64, manne.andersson@rjl.se