Föreningsaktiviteter

Måndag 19/8

SFFB-middag

Plats: Restaurang Stadsvakten, Nya Rådstugugatan 16
Datum och tid: måndag 19 aug, kl. 19.30
Kostnad: kostnad för huvudrätt/efterrätt/2 glas vin: 550 kr ex. Moms, 630 inkl. moms
För medlemmar i Svensk Förening För Bröstkirurgi.
Kontaktperson: Eva Vikhe Patil, Eva.Vikhe.Patil@regionostergotland.se



Tisdag 20/8

NFSK Postermingel i posterhallen

Plats: Louis de Geer
Datum och tid: tisdag 20/8 kl. 15.15-16.45 sista sessionen på dagen
Kostnad: ingen avgift
Kontakt: Karolina Härle karolina.harle@regionostergotland.se

SFAT-mingel, event och middag

Plats: Visual Sweden Campus Norrköping
Datum och tid: tisdag 20/8 kl. 18.30
Kostnad:  500 kr ex moms, 625 kr inkl. moms
Kontakt: Lovisa Strömmer, Lovisa.Strommer@capiostgoran.se

SFÖAK-middag

Plats: Restaurang Enoteket, Laxholmstorget 3, Norrköping
Datum och tid: tisdag 20/8 kl. 19.00
Kostnad: 657 kr (ex. moms). 821.25 inkl. moms
Kontakt: Kristina Hasselgren, kristina.hasselgren@liu.se

SIKT- middagen

Plats: Restaurang Vy, Holmbrogränden 2
Datum och tid: tisdag 20/8 kl. 18.00
Kostnad: endast för medlemmar i SIKT. Ingen avgift.
Kontakt: Mattias Egberth, mattias@egberth.com

Kirurger under utbildning – ST-middag

Plats: Restaurang Pappa Grappa, Gamla Rådstugugatan 28, 60224 Norrköping
Datum och tid: tisdag 20/8 kl. 19.00
Kostnad: 523 inkl. moms för icke-medlemmar, 423 kr inkl. moms för medlemmar i SKF
Max antal 70 personer.
Kontakt: Maja Rooth, maja@kirub.se



Onsdag 21/8

NFSK medlemslunch

Plats: återkommer
Datum och tid: onsdag 21/8 kl. 11.45-13.15
Kostnad: ingen kostnad
Kontakt:  Karolina Härle karolina.harle@regionostergotland.se



Torsdag 22/8

Föreningsmiddag Svensk Endokrinkirurgisk Förening- FSEK

Plats: Restaurang Asken, Skolgatan 1
Datum och tid: torsdag 22/8 kl. 19.00
Kostnad: 312.50 inkl. moms
Kontakt: Olov Norlen, olov.norlen@surgsci.uu.se

SVESEK föreningsaktivitet och middag

Plats: Norrköpings stadsmuseum,  entrén. Västgötegatan 21.
Stadsvandring under ledning av museipedagog Ellika Kyndel.
Därefter kort promenad till restaurang Enoteket för gemensam middag.
Datum: torsdag 22/8 kl. 17.00
Middagen bekostas av var och en direkt till restaurangen
Kontaktperson: Ellika Kyndel, ellika.kyndel@norrkoping.se

Föreningsmiddag Kolorektalföreningen

Plats: Restaurang Laxholmen i Strykjärnet, adress Laxholmen
Datum och tid: torsdag 22/8 kl. 19.00
Kostnad: 300 inkl. moms
Kontaktperson är Staffan Haapaniemi.
Staffan.Haapaniemi@regionostergotland.se

Kärlmingel för SSVS- läkare

Plats: Restaurang Pappa Grappa, Gamla Rådstugugatan 26-28
Torsdag 22/8 kl. 18:30
Kostnad: 250 kr inkl. moms
Kontaktperson: Mårten Huss, martenhuss@gmail.com